Zebrania Wiejskie sołectw Gminy Grybów

dodano: 12.08.2022

W sierpniu br. rozpoczyna się cykl zebrań wiejskich z udziałem Wójta Gminy Grybów Jacka Migacza. Wracamy do bezpośrednich spotkań z mieszkańcami sołectw Gminy Grybów po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Zebranie Wiejskie odbywa się w miarę istniejących potrzeb, nie rzadziej jednak niż raz w roku.

Podczas zebrań wiejskich omawiane będą m.in. sprawy dotyczące kierunków działania sołectwa, jego dalszego rozwoju i rozdysponowania środków funduszu sołeckiego. Mieszkańcy wsi podczas zebrania wiejskiego będą mogli wyrazić opinie we wszystkich istotnych dla Nich sprawach.

Zebraniu Wiejskiemu przewodniczy Sołtys lub za zgodą Zebrania wyznaczony członek Rady Sołeckiej. Prawo do udziału w Zebraniu Wiejskim mają wszyscy stali mieszkańcy Sołectwa a prawo do głosowania mają stali mieszkańcy Sołectwa posiadający czynne prawo wyborcze.

Harmonogram zebrań wiejskich: kliknij tutaj