Zawody o puchar Wójta Gminy Grybów zakończone

dodano: 12.03.2021

4 marca 2021 r. w stacji narciarskiej Cieniawa Ski odbyły się organizowane już po raz trzeci zawody w narciarstwie alpejskim o „Puchar Wójta Gminy Grybów”. W turnieju tym wzięło udział 118 zawodników z 9 szkół z terenu Gminy Grybów; SP Cieniawa, SP nr 1 Ptaszkowa, SP nr 2 Ptaszkowa, SP Stara Wieś, SP Siołkowa, SP Gródek, SP Stróże, SP Florynka, SP Binczarowa. Zmaganiom narciarzy przyglądali się: Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz, Kierownik CUW Alicja Wąsowicz, Przewodniczący Rady Gminy Grybów Jacek Ziębięc, Agata Brożek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Cieniawie. Obecni byli także opiekunowie – nauczyciele oraz rodzice młodych sportowców.

Zjazdy przeprowadzono w 5 kategoriach wiekowych, oddzielnie dziewczynki i chłopcy:

• przedszkolaki (rocznik 2014 i młodsi)
• klasy I – II (2013 -2012)
• klasy III – IV (2011 – 2010)
• klasy V – VI (2009 – 2008)
• klasy VII – VIII (2007 – 2006)
Organizatorem  zawodów była Szkoła Podstawowa w Cieniawie we współpracy z Wyciągiem Narciarskim Cieniawa-SKI oraz Urzędem Gminy Grybów, który pokrył koszty organizacji zawodów. Zwycięskie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, a także nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Grybów. Organizacja i przeprowadzenie III zawodów w narciarstwie alpejskim o Puchar Wójta, była świetną okazją dla dzieci z terenu Gminy Grybów do zaprezentowania swoich umiejętności sportowych. Celem zawodów było przede wszystkim  propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu  oraz kształtowanie zasady „fair play” podczas rywalizacji sportowej. Jak powiedział Pan Wójt, jest to zadanie bardzo ważne, szczególnie w czasach pandemii i zdalnego nauczania.
Mamy nadzieję, że będziecie Państwo z nami w kolejnych latach.

fot.M.Książkiewicz