Aktualności

Grafika 1

Wizyta Ministra Sportu w CSZ w Ptaszkowej

dodano: 17.01.2023

W obiekcie Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej odbyło się spotkanie Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka z samorządowcami, radnymi i sołtysami.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy, senator Wiktor Durlak, poseł Patryk Wicher, wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Paweł Szczygieł, Komendant Miejski PSP st.bryg. Paweł Motyka, radni gminni oraz sołtysi.

Podczas krótkiego spotkania z lokalnymi samorządowcami goście mogli zapoznać się z prezentacjami dotyczącymi zarówno inwestycji sportowych w Gminie Grybów jak i samego Centrum Sportów Zimowych.

Wśród rozmów nie zabrakło dyskusji o możliwościach, które dają programy prowadzone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Minister Bortniczuk jak i Gut-Mostowy zapewnili wszystkich o wsparciu wszystkich inicjatyw sportowych pochodzących z Ziemii Grybowskiej.

- Ministerstwo sportu wspiera projekty samorządowe i bardzo się cieszę, że w tym regionie jest tak wiele pomysłów dotyczących budowy infrastruktury sportowej – mówił minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk.

- Budżet Ministerstwa Sportu został bardzo mocno zwiększony – mówił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy – Z kolejnych inwestycji korzystają nie tylko mieszkańcy regionu, ale również turyści.

Dofinansowanie UE