Uroczyste otwarcie Klubu Seniora w Cieniawie

dodano: 27.01.2023

W dniu 26 stycznia 2023 r. miało miejsce uroczyste otwarcie pierwszego w Gminie Grybów Klubu Seniora w miejscowości Cieniawa. W spotkaniu wzięli udział m.in.: senator Wiktor Durlak, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, radni gminni oraz sołtysi, a także seniorzy. Otwarcie Klubu uświetnił występ zespołu regionalnego Pogórzańskie Dzieci z Kąclowej. Zaproszonych gości oraz licznie zebranych seniorów przywitał Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz, następnie ojciec Wiesław Grześkowiak dokonał poświęcenia obiektu.

Utworzenie Klubu Seniora było odpowiedzią na oczekiwania społeczne mieszkańców Gminy, zwiększającą się liczbę osób starszych w ogóle społeczeństwa  oraz prowadzoną politykę senioralną, która ma za zadanie tworzenie warunków godnego starzenia się. Uczestnicy Klubu będą mieli okazję, by skorzystać z szerokiej oferty zajęć min. zajęć artystycznych, zajęć kulinarnych, zajęć rekreacyjnych, zajęć sportowych, nordic-walking, fitness, wyjazdów do kina i teatru, jak również organizowanych spotkań ze specjalistami np. dietetykiem, fizjoterapeutą.

Klub Seniora w miejscowości Cieniawa powstał w ramach  projektu pn. „Utworzenie Klubu Senior + w Gminie Grybów w miejscowości Cieniawa (edycja 2022)”, dofinansowanego ze środków budżetu państwa, Program Wieloletni „Senior +” na lata 2021 -2025. Gmina Grybów pozyskała na realizację projektu dofinansowanie w wysokości 200 000,00 zł. Całkowita wartość projektu wynosi: 540 288,00 zł.