Uczniowie z terenu Gminy rozpoczynają swoją przygodę z Grecją.

dodano: 26.05.2023

Już w najbliższą niedzielę  72 uczniów z naszych szkół rozpocznie dwutygodniową przygodę w Grecji, w urokliwej małej miejscowości Platamonas, położonej w północnej części Grecji na Riwierze Olimpijskiej. Dzięki staraniom Wójta Gminy Grybów Pana Jacka Migacza, marzenia stają się faktem. 3 szkoły, dla których organem prowadzącym jest Gmina Grybów, złożyły wniosek do projeków „Jedź na projekty! Będziesz wielki!, Uczniowie SP w Gródku na międzynarodowej przygodzie” oraz „Moja wielka grecka przygoda", finansowanego z Programu Ponadwymiarowa Mobilność Uczniów. Po pozytywnej weryfikacji wniosków, uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krużlowej Wyżnej, Siołkowej oraz ze Szkoły Podstawowej w Gródku wraz z opiekunami  będą poznawać kulturę grecką  w dniach 28.05-10. 06.2023 r.  W trakcie wyjazdu codziennie będą odbywać się zajęcia zorganizowane przez grecką szkołę partnerską, w ramach których prowadzone będą m.in. warsztaty językowe, spotkania z uczniami ze szkoły językowej, a także uczestniczenie w programie kulturowym. Ponadto, w trakcie pobytu w Grecji, dzieci odwiedzą najważniejsze atrakcje turystyczne regionu.

Życzymy udanego wyjazdu i niezapomnianych wrażeń!!