Rozbudowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Gminie Grybów

dodano: 27.02.2024

W ostatnich dniach lutego 2024 roku Wójt Gminy Grybów - Pan Jacek Migacz podpisał 2 umowy na budowę boisk sportowych
w miejscowości Cieniawa. Zakres pierwszej inwestycji obejmuje budowę dwóch boisk wielofunkcyjnych przy szkole podstawowej
w Cieniawie. Druga inwestycja polegać będzie na budowie zaplecza sportowego i budowie boiska piłkarskiego w Cieniawie. Roboty budowalne rozpoczną się już w marcu 2024 roku, a planowo zakończą się w lipcu 2025 r.

Inwestycje są objęte dofinansowaniem z Programu Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej" - edycja 2023, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Łączna wartość uzyskanego dofinansowania wynosi ponad 2 500 000,00 zł. Całkowita wartość obu projektów wynosi ponad 4 240 000,00 zł.

Poprawa warunków technicznych bazy sportowej przyczyni się do rozwoju sportowych zainteresowań uczniów, współzawodnictwa sportowego, a także zwiększenia aktywności i zainteresowań sportowych wśród mieszkańców.

Foto. Piotr Gaborek