Przekazanie samochodu dla OSP Ptaszkowa

dodano: 25.03.2024

W dniu 23 marca 2024 w Ptaszkowej odbyło się przekazanie jednostce OSP Ptaszkowa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Renault.

Technicznego przekazania samochodu na ręce naczelnika OSP Ptaszkowa Daniela Skrzypca oraz kierowcy Piotra Hajdugi dokonali: Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz oraz Radni Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz i Stanisław Pasoń.
W uroczystości wzięli również udział: st. bryg. Paweł Motyka – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Nowym Sączu, Komendant Miejski PSP w Nowym Sączu,  mł. bryg. Piotr Wysowski – Komendant Miejsko – Gminny OSP w Grybowie, Pan Łukasz Dziedzic – Sekretarz Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Grybowie. Gospodarzem był Damian Michalik – Prezes OSP Ptaszkowa oraz druhny i druhowie OSP.

Zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego był możliwy dzięki dotacjom:
500 tys. zł  z budżetu Gminy Grybów, 475 tys. zł z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 45 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego, 25 tys. zł  z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczy oraz 70 tys. zł udział środków własnych OSP.

Foto. Piotr Gaborek