Podpisane umowy na realizację kolejnych zadań z zakresu gospodarki wodno- ściekowej

dodano: 21.02.2022

17 lutego 2022 roku Wójt Gminy Grybów podpisał umowy na realizację zadań dotyczących uporządkowania gospodarki ściekowej w miejscowości Kąclowa oraz rozbudowy sieci wodociągowej w miejscowościach: Biała Niżna i Stróże.

Uporządkowanie gospodarki ściekowej obejmie wykonanie ok 14,5 km sieci kanalizacyjnej w Kąclowej. Koszt inwestycji wyniesie 9 199 493,36zł brutto.  Termin zakończenia realizacji tego zadania zaplanowano na 31 października 2023 roku.

Drugie zadanie obejmujące rozbudowę sieci wodociągowej w miejscowościach Biała Nizina oraz Stróże będzie kosztować Gminę 3 304 207,94zł brutto. W ramach zadania zostanie wybudowana siec wodociągowa o łącznej długości ok. 18,5 km. Termin wykonania tego zadania planowany jest na 31 maja 2023 roku.

Na realizację powyższych inwestycji Wójt Gminy Grybów odebrał  dwie promesy z rąk Wojewody Małopolskiego o łącznej wartości 9 500 000,00 zł z przeznaczeniem na uporządkowanie gospodarki ściekowej i wodociągowej w miejscowościach Kąclowa, Biała Niżna i Stróże  w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

fot. M. Książkiewicz