Parafie z Gminy Grybów otrzymały dotacje na prace konserwatorskie

dodano: 29.05.2024

W ostatnich dniach maja br. proboszczowie parafii podpisali z Wójtem Gminy Grybów Panem Jackiem Migaczem umowy dotacyjne, na mocy których może nastąpić przekazanie środków pochodzących z Programu Polski Ład oraz budżetu gminy. Parafie będą mogły zawierać umowy z wykonawcami wyłonionymi w drodze zapytań ofertowych. Umowy zostały podpisane na:
Kontynuację prac konserwatorskich w kościele pw. Narodzenia NPM w Krużlowej Wyżnej z 1520 r. – 519 187,43 zł.
Roboty impregnacyjne pokrycia dachowego z gontów oraz deskowania ścian i wieży zabytkowego kościoła pw. Narodzenia NMP w Krużlowej Wyżnej – 119 731,94 zł.
Budowę chodnika wokół kościoła pw. Św. Andrzeja Apostoła w Polnej – 431 874,16 zł.
W czerwcu zostanie podpisana dotacja na Wykonanie prac konserwatorskich przy ołtarzu głównym w Kościele p.w. Wszystkich Świętych w Ptaszkowej.
Pozyskane fundusze będą stanowić dużą pomoc w prowadzonych pracach rewitalizacyjnych w naszych kościołach, tym samym są wyrazem dbałości o tak pojmowane korzenie, o naszą wiarę, tradycję i wspólnotę narodową.