Obchody 55-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi

dodano: 17.08.2023

14 sierpnia br. odbyły się Obchody 55-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi połączone z poświęceniem rozbudowanej i zmodernizowanej remizy oraz przekazaniem samochodu ratowniczo-gaśniczego. Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w Kaplicy pw. Dobrego Pasterza w Starej Wsi. Następnie zaproszeni goście oraz druhowie udali się na plac przy remizie, gdzie odbył się uroczysty apel. Po przywitaniu gości nastąpiło poświęcenie i przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego, poświęcenie remizy oraz Figurki Św. Maksymiliana. Podczas uroczystości odbyło się także ślubowanie i pasowanie 36 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którego dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Zostały również wręczone Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie przez Wicestarostę Sądeckiego Antoniego Koszyka. Złote Jabłka otrzymali: druhowie Leszek Siedlarz - prezes OSP, Tomasz Michalik - naczelnik OSP, Krzysztof Kruczek - Z-ca Naczelnika oraz Stanisław Gromala - kierowca-mechanik. Srebrnymi Jabłkami uhonorowano druhów Kazimierza Jasińskiego i Adriana Siedlarza. O oprawę muzyczną podczas uroczystości zadbała Orkiestra Dęta z Florynki. W obchodach udział wzięli m.in.: Pan Arkadiusz Mularczyk - Sekretarz Stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Pan Edward Siarka - Sekretarz Stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Pani Elżbieta Zielińska Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Barbara Bartuś - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,  Pan Wiktor Durlak - Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Piotr Wysowski  - Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP, Pan Paweł Motyka Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Pan Antoni Koszyk - Wicestarosta Nowosądecki, Radni Gminy Grybów, Sołtysi oraz Radni Powiatu Nowosądeckiego.