Obchody 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

dodano: 04.05.2023

Tradycyjnie mszą św. w Bazylice Mniejszej w Grybowie rozpoczęły się tegoroczne miejsko-gminne obchody związane z 232 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość poprzedziła zbiórka pocztów sztandarowych wystawionych przez: Bazylikę Mniejszą w Grybowie, Akcję Katolicką w Grybowie, Jednostki OSP: Grybów-Biała,  Siołkowa, Krużlowa Wyżna, Krużlowa Niżna, Stara Wieś, Chodorowa, Ptaszkowa, Binczarowa, Szkołę Podstawową we Florynce, Niepubliczne Przedszkole Parafialne w Grybowie, Szkołę Podstawową nr 1 w Grybowie, Liceum Ogólnokształcące w Grybowie, Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie, Spółdzielnię Handlowo-Produkcyjną „Składnica”, Koło Pszczelarzy, Ligę Obrony Kraju oraz Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego.

Druga część obchodów odbyła się w Kinie Biała, następnie poczty sztandarowe przemaszerowały ulicami miasta pod pomnik Ofiar Faszyzmu w Parku Miejskim w Grybowie, gdzie przedstawiciele samorządów Miasta i Gminy Grybów na czele
z Burmistrzem Miasta Grybów Panem Pawłem Fyda, Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Józefem Góra, Wójtem Gminy Grybów Panem Jackiem Migaczem oraz Przewodniczącym Rady Gminy  Panem Jackiem Ziębcem złożyli kwiaty oraz znicze.
W uroczystościach wzięli udział  zaproszeni goście: Senator RP – Pan Wiktor Durlak, Posłowie na Sejm – Pani Elżbieta Zielińska, Jan Duda, Wicestarosta – Antoni Koszyk, Radni Miasta i Gminy oraz Sołtysi.