Na terenie Gminy Grybów pojawił się niedźwiedź brunatny!

dodano: 13.06.2024

Niedźwiedź brunatny pojawił się na terenie Gminy Grybów - jego obecność zarejestrowała fotopułapka koła łowieckiego Rogacz w okolicach góry  Chełm.

Zdjęcie, na którym widoczny jest niedźwiedź, wykonane zostało w nocy ze środy na czwartek.

(kliknij, aby powiększyć)(kliknij, aby powiększyć)

W razie ewentualnego spotkania niedźwiedzia z człowiekiem nie należy wpadać w panikę, ponieważ ataki tego zwierzęcia to niezwykła rzadkość. Spokojne zachowanie, wycofanie się z jego terenu zwykle jest najlepszym rozwiązaniem. Niedźwiedź jest bardzo szybki, w związku z czym, nie należy uciekać, niedźwiedź potraktuje nas jak zdobycz i z pewnością nas dogoni. Idąc do lasu z psem ze względów bezpieczeństwa należy trzymać go na smyczy.

Szczegółowe porady dotyczące zachowania w razie spotkana niedźwiedzia można znaleźć np. tutaj: