LXI Sesja Rady Gminy Grybów

dodano: 26.02.2024

W dniu 26 lutego 2024 r. odbyła się LXI Zwyczajna Sesja Rady Gminy Grybów, podczas której radni podjęli między innymi uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy i uchwale budżetowej na 2024 rok, Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz uchwały z zakresu zmian w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego i Studium uwarunkowań Gminy Grybów.

W związku z tym, że z dniem 31 grudnia 2025 roku przestanie obowiązywać Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Grybów, Gmina będzie przystępować do zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Grybów. Mieszkańcy będą mogli składać wnioski, w wyznaczonym terminie, w obszarach uwzględnionych w Studium pod zabudowę.

Ponadto, podczas sesji w uchwale budżetowej zostały zabezpieczone środki na uruchomienie linii 37 MPK do miejscowości Binczarowa - Florynka. Szczegółowy rozkład jazdy zostanie podany do publicznej wiadomości po uzgodnieniu z Urzędem Gminy w Kamionce Wielkiej, przez którą przebiega linia autobusowa i MPK w Nowym Sączu.

Radni przyjęli również Gminny Program Osłonowy „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024, w ramach którego Seniorom w wieku 60 lat i więcej zostanie zapewniony dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa”. Program skierowany jest do osób starszych, których stan zdrowia uzasadnia potrzebę stałego monitorowania.

Rada Gminy podjęła także dwie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Nowosądeckiego w formie dotacji celowej w łącznej kwocie 1 000 000,00 zł z przeznaczeniem na budowę chodników w ciągu dróg powiatowych w miejscowościach Binczarowa i Krużlowa Wyżna.

Poniżej link do retransmisji LXI Zwyczajnej Sesji Rady Gminy Grybów: