Likwidacja barier architektonicznych w Urzędzie Gminy Grybów

dodano: 26.06.2023

Trwają prace związane z budową łącznika pomiędzy budynkiem Urzędu Gminy i budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki. Przypomnijmy, że budowa łącznika pomiędzy budynkami ma na celu zwiększenie dostępności do urzędu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i innych osób z deficytem ruchu. Dotychczas nie jest możliwe dotarcie przez osoby z niepełnosprawnością ruchową na poziom I piętra urzędu, z uwagi na brak windy. Dostosowanie budynków publicznych do potrzeb osób niepełnosprawnych to nie tylko obowiązek wynikający z ustaw,  ale przede wszystkim przeciwdziałanie dyskryminacji i równe traktowanie wszystkich klientów Urzędu Gminy w zakresie dostępu do usług publicznych. Windą, która znajduje się w budynku Ośrodka Kultury można będzie wyjechać na poziom I piętra i poprzez łącznik dotrzeć do budynku urzędu. Na pierwszym piętrze m.in załatwiane są sprawy za zakresu gospodarki gruntami, geodezyjne, podatkowe, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dróg i inne. Na I piętrze przyjmuje również mieszkańców Wójt Gminy.

Planowany termin zakończenia prac budowlanych związanych z łącznikiem to koniec lipca br. Wszystkich klientów Urzędu przepraszamy za dotychczasowe utrudnienia w ruchu pieszych i pojazdów.