Kontrole opróżniania zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków

dodano: 28.04.2023

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Grybów na właścicielu nieruchomości spoczywa obowiązek utrzymania czystości i porządku poprzez gromadzenie nieczystości ciekłych w zbiorniku bezodpływowym lub w przydomowej oczyszczalni ścieków.

Informujemy, że upoważnieni urzędnicy Urzędu Gminy Grybów rozpoczynają cykl kontrolny w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników z przydomowych oczyszczalni ścieków.

Kontrola polega na sprawdzeniu zawartej umowy z przedsiębiorcą oraz okazaniu dowodów potwierdzających uiszczanie opłat za tę usługę (rachunki, faktury vat, potwierdzenia wywozu).

Osoby które nie mają jeszcze podpisanych umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych lub osadników z przydomowych oczyszczalni ścieków powinny to uczynić niezwłocznie. Poniżej link do wykazu przedsiębiorców posiadających uprawnienia do wywozu.

Należy pamiętać, że posiadane rachunki muszą potwierdzać regularność wywozu szamba.

UWAGA WAŻNE!

Wszyscy mieszkańcy Gminy Grybów proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszenia do szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków do ewidencji prowadzonej przez Urząd Gminy Grybów – poniżej wzór.

Prosimy o dostarczenie formularza do Gminy Grybów następującej formie:

• w wersji elektronicznej na adres ug@gminagrybow.pl, lub
  • pocztą na adres Urząd Gminy Grybów, ul. Jakubowskiego 33, 33-330 Grybów
  • osobiście do Biura Obsługi Klientów – Urząd Gminy Grybów pokój nr 2