Kolędowanie w Urzędzie Gminy Grybów

dodano: 29.12.2023

Kolędowanie to okazja do podtrzymywania pięknych małopolskich tradycji. Również w Urzędzie Gminy Grybów odbyło się wspólne kolędowanie wraz z zespołem ”Krużlowianie”.
- Na scenscie, na zdrowie, na to Boze Narodzenie, kieby sie Wom darzyło syćko Boskie stworzenie. Na scenscie na zdrowie, na ten Nowy Rok, kieby się Wom darzyła kapusta i groch. Dej Wom Boze w sasiekach zboze. W piwnicy zaś grule i becke kapusty. W stajni zaś krowy, konie owce i wieprzek tłusty. Zeby się Wom krowy dobrze doiły, do roboty zyco Wom siły. Na blase choć w niedziele niech sie warzy kura. (…) Bydźcie zdrowi i weseli, i co byście wse wsyckiego pod dostatkiem mieli. Jako w niebie Janieli. Cego Wom Dej Boze. Amen - życzył Wójtowi, pracownikom i mieszkańcom Roman Kwoka założyciel i dyrygent zespołu ”Krużlowianie”.

Na zakończenie kolędowania Wójt Gminy Grybów - Pan Jacek Migacz złożył życzenia noworoczne wszystkim mieszkańcom Gminy oraz pracownikom Urzędu.

Foto. Piotr Gaborek