Jubileusz 75-lecia OSP w Krużlowej Wyżnej

dodano: 11.08.2022

W ubiegłą sobotę Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz uczestniczył w uroczystościach 75 - lecia Istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krużlowej Wyżnej. Podczas uroczystości Jubileuszu odbyło się poświęcenie nowego wozu strażackiego a także zostały wręczone odznaczenia dla druchów z OSP Krużlowa Wyżna za ich poświęcenie i oddanie służbie drugiemu człowiekowi.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Krużlowej Wyżnej. Na dalszą część obchodów zebrani strażacy, ich rodziny oraz zaproszeni goście udali się na stadion przy budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Swoją obecnością zaszcycili nas: senator Wiktor Durlak oraz posłanki Barbara Bartuś, Anna Paluch i Elżbieta Zielińska. Obecni byli także wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, radna sejmiku województwa Jadwiga Wójtowicz, st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Sączu oraz wicestarosta Antoni Koszyk i radny rady Powiatu Nowosądeckiego Wiktor Obrzut.

fot. M. Książkiewicz