Informacja Wójta o podjętych działaniach w okresie między Sesjami Rady Gminy Grybów

Podczas LIX Sesji Wójt Gminy Grybów poinformował Radę Gminy oraz Mieszkańców o najważniejszych zadaniach zrealizowanych w okresie między Sesjami, tj. od 8 listopada 2023 r. do 27 grudnia 2023 r.

W tym okresie zostały odebrane dwie inwestycje: remont pomieszczeń w budynku komunalnym nr 35 w Siołkowej oraz remont budynku komunalnego nr 633 w Ptaszkowej. Wartość odebranych prac wynosi 292 149,13 zł.

Wójt Gminy podpisał także umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Grybów na kwotę 4 990 857,12 zł. W związku ze złożoną ofertą wykonawcy na przedmiotową kwotę, opłaty za śmieci w roku 2024 zostaną utrzymane na dotychczasowym poziomie. Ponadto Wójt poinformował o otrzymaniu dofinansowania w wysokości 1 278 320,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład Rozświetlamy Polskę na modernizację oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Grybów, w ramach której zostanie wymienione stare oświetlenie ulic na nowoczesne ledowe.