Informacja Wójta o podjętych działaniach w okresie między Sesjami Rady Gminy Grybów

W okresie między Sesjami, tj. od 27 lutego do 20 marca 2024 r. Wójt Gminy Grybów podejmował między innymi następujące działania:

Zawarł umowy na dostawę pospóły żwirowej, wykonanie nawierzchni betonowych z betonu C30/37 i nawierzchni bitumicznych na drogach gminnych Gminy Grybów oraz budowę budynku zaplecza sportowego i budowę boiska piłkarskiego w Cieniawie. Jest to inwestycja współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu Sportowa Polska.

Łączna wartość zawartych umów wynosi 4 379 765,43 zł.

Wójt poinformował również o otrzymanych dofinansowaniach na realizację następujących projektów:

Dostawę i montaż stolarki okiennej i drzwiowej w budynku OSP w Cieniawie, pomoc finansową dla gmin z przeznaczeniem dla jednostek OSP na zakup odzieży, a także zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Stróżach z projektu Małopolskie Świetlice.

Ponadto, Wójt uzyskał dofinansowanie na budowę miasteczka ruchu drogowego dla rowerów w miejscowości Kąclowa oraz na modernizację dróg dojazdowych w miejscowości Wawrzka, Binczarowa i Krużlowa Wyżna z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Wartość wszystkich uzyskanych dofinansowań wynosi 1 403 020,78 zł.

Wójt Gminy ogłosił również postępowania dot. wyboru Wykonawcy na realizację następujących zadań: remont drogi gminnej „Ptaszkowa-Brzegówka-Lassowa” w miejscowości Ptaszkowa oraz remont drogi gminnej „Siołkowa-Zagórze-Główna” w miejscowości Siołkowa.