Informacja Wójta o podjętych działaniach w okresie między sesjami Rady Gminy

Podczas LV Sesji Wójt Gminy Grybów poinformował Radę Gminy oraz mieszkańców o najważniejszych zadaniach zrealizowanych przez Niego w okresie między Sesjami, tj. od 19 lipca 2023 r. do 30 sierpnia 2023 r.

W tym okresie zostały opracowane i złożone wnioski o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład z Programu Inwestycji Strategicznych na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Grybów, przebudowę i  nadbudowę budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siołkowej  oraz z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2024 rok na remont drogi gminnej w Siołkowej. Łączna wartość wnioskowanych dofinansowań wynosi 21 791 075, 82 zł.

Wójt poinformował również Radę o otrzymaniu dofinansowania z Funduszu Sprawiedliwości w wysokości 200 000,00 zł na zakup specjalnego lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla OSP w Białej Niżnej.

Ponadto Wójt podpisał umowy o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dotyczące remontu dróg gminnych w miejscowości Krużlowa Niżna i Florynka na kwotę 405 017,00 zł.

Została również odebrana inwestycja Budowy miasteczka ruchu drogowego dla rowerów w miejscowości Ptaszkowa o wartości 94 515,66 zł.

W ramach Funduszu Sołeckiego Wójt podpisał umowy na wykonanie nawierzchni betonowych w ciągu dróg gminnych w miejscowości Wawrzka i Ptaszkowa na kwotę 131 704,46 zł oraz na budowę oświetlenia ulicznego w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Krużlowa Wyżna, Florynka i Binczarowa o łącznej wartości 283 879,29 zł. Została także podpisana umowa na opracowanie dokumentacji budowy chodnika i oświetlenia ulicznego w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Ptaszkowa zł oraz dokumentacja budowy przepustu na potoku w miejscowości Polna. Wartość tych  inwestycji wynosi 122 700 zł.

Wójt poinformował również, że wyłaniani są już Wykonawcy na realizację zadania Zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Grybów w sezonie zimowym 2023/2024.