Informacja Wójta o podjętych działaniach w okresie między Sesjami Rady Gminy Grybów

Podczas LX Sesji Wójt Gminy Grybów poinformował Radę Gminy oraz Mieszkańców o najważniejszych zadaniach zrealizowanych w okresie między Sesjami, tj. od 29 grudnia 2023 r. do 30 stycznia 2024 r.

W tym okresie zostały złożone wnioski o dofinasowanie następujących projektów:

utworzenie Klubu Senior+ w miejscowości Biała Niżna, dostawę i montaż stolarki okiennej i drzwiowej w budynku OSP w Cieniawie, zakup odzieży dla strażaków z terenu Gminy Grybów oraz zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Stróżach.

Ponadto złożono wniosek o  pozyskanie środków na budowę miasteczka ruchu drogowego dla rowerów w miejscowości Kąclowa. Łączna wartość w/w projektów wynosi 646 800,00 zł.

Wójt Gminy podpisał między innymi umowy na opracowanie dokumentacji projektowej budowy mostu w ciągu drogi gminnej „Krużlowa Wyżna Koło Pałubiaka” wraz z oświetleniem ulicznym oraz na przebudowę i rozbudowę drogi gminnej w miejscowości Cieniawa.

Łączna wartość zawartych umów wynosi 2 557 189,21 zł.

Trwa również procedura wyboru Wykonawcy na realizację zadań z zakresu infrastruktury sportowej: budowę dwóch boisk wielofunkcyjnych przy Szkole Podstawowej w miejscowości Cieniawa, a  także budowę budynku zaplecza sportowego i boiska piłkarskiego w Cieniawie.

Ponadto wybierani są Wykonawcy na sukcesywne dostawy kruszywa kamiennego łamanego, pospóły żwirowej oraz wyrobów betonowych żelbetowych z przeznaczeniem na remonty i bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Grybów w roku 2024.