II Zwyczajna Sesja Rady Gminy Grybów

dodano: 28.05.2024

W dniu 27 maja 2024 r. odbyła się II Zwyczajna Sesja Rady Gminy Grybów, podczas której radni podjęli między innymi uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy i uchwale budżetowej na 2024 rok, Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz uchwały z zakresu korekty  zmian w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego i  Studium uwarunkowań Gminy Grybów.

Na sesji, została także podjęta uchwała o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru całej Gminy.

Radni przyjęli również ocenę zasobów pomocy społecznej za rok 2023, a także sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Gminy Grybów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2023.

Ponadto, Rada podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Nowosądeckiego w formie dotacji celowej w kwocie 637 900,00 zł z przeznaczeniem na budowę chodnika wraz z odwodnieniem w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Wawrzka, oraz uchwałę w sprawie nieodpłatnego nabycia w drodze komunalizacji nieruchomości położonej w Wawrzce, na cele związane z infrastrukturą drogową.