Gmina Grybów wybuduje budynek Gminnego Ośrodka Kultury z Gminną Biblioteką Publiczną w Grybowie

dodano: 09.12.2020

Do końca 2022 roku zostanie wybudowany i oddany do użytku mieszkańców Gminy Grybów budynek Gminnego Ośrodka Kultury z Gminną Biblioteką Publiczną w Grybowie. Gmina Grybów pozyskała na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 2 817 616,35 zł.

Informację o przyznaniu dotacji dla Gminy Grybów przekazał 08.12.2020 r., podczas konferencji prasowej, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. Projekt obejmuje budowę centralnego ośrodka skupiającego miejscową społeczność, stymulującego i umożliwiającego rozwój kulturalny i ogólnorozwojowy mieszkańców, w tym w szczególności dzieci, młodzież i osoby starsze, które bardzo często nie mają dostępu do pełnej oferty kulturalnej. Zwiększony zostanie zarówno poziom oferowanych usług bibliotecznych jak i czytelnictwa w regionie. Powstała infrastruktura skupi w jednym miejscu działalność 10 bibliotek i 12 filii GOK z terenu Gminy.