Dożynki Gminne 2022 za nami!

dodano: 30.08.2022

28 sierpnia 2022 roku w Siołkowej odbyły się Dożynki Gminne, których gospdarzem był Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz. Podczas Dożynek rolnicy z terenu całej Gminy prezentują płody rolne, które powstają dzięki ich ciężkiej pracy. Składamy ukłony w stronę rolników za ich trud i poświęcenie. Tradycyjnie, Dożynki rozpoczęły się Mszą Świętą, podczas której poświęcone zostały wieńce dożynkowe z kłosów zbóż z pól rolników. Dalsza część wydarzenia odbywała się na terenie Warszatatów Terapii Zajęciowej w Siołkowej. Podczas tego wydarzenia nie brakowało atrakcji. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały regionalne smakołyki oraz moc atrakcji dla dzieci. Gwiazdą Święta Plonów był Pan Mirosław Witkowski, który wraz z mieszkańcami wystąpił w koncercie finałowym w ramach projektu "Mozart kontra Sinatra".

Podczas tegorocznych Dożynek 8 rolników z terenu Gminy Grybów zostało odznaczonych odznaką honorową " Zasłużony dla Rolnictwa". Odznakę tę nadaje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi a wręczył ją pan Jan Duda Poseł na Sejm Reczypospolitej Polskiej. Wszystkim  odznaczonym gratulujemy i życzymy sił oraz zdrowia w dalszej pracy na roli.

Swoją obecnością zaszyczycili nas: Senator RP Pan Wiktor Durlak, Poseł na Sejm RP Pani Elżbieta Zielińska, Poseł na Sejm RP Pani Anna Paluch, wpomniany już Pan Jan Duda Poseł na Sejm RP, Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego: Pani Jadwiga Wójtowicz oraz Pan Stanisław Pasoń, Pani Marta Mordarska - Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON, Pan Michał Mrówka - Zastępca Dyrektora Oddziału KRUS w Krakowie,  Antoni Koszyk - Wicestarosta Nowosądecki oraz Radni Powiatu Nowosądeckiego.

Dziękujemy mieszkańcom Siołkowej wraz Sołtysem Panem Antonim Obrzutem na czele,Gminnemu Ośrodkowi Kultury oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia.

fot. M. Książkiewicz