Brązowy Krzyż Zasługi dla Wójta Gminy Grybów

dodano: 28.06.2023

Wójt Gminy Grybów, Jacek Migacz,  został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę, Brązowym Krzyżem Zasługi za wspieranie idei krwiodawstwa i krwiolecznictwa na terenie miasta i gminy Grybów.

Uroczyste wręczenie odznaczenia nastąpiło podczas V Sądeckiej Gali Krwiodawstwa, która odbyła się 17 czerwca 2023 r. w MCK Sokół w Nowym Sączu.

Gmina Grybów od lat wspiera działalność Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, działających przy Przychodni Lekarskiej ADMA, dziękując tym samym Krwiodawcom za ich bezcenny dar jakim jest krew w ratowaniu życia i zdrowia człowieka. W ciągu 20 lat działalności Klubu, honorowi krwiodawcy zrzeszeni w Klubie, oddali dotychczas łącznie 2459 litrów 550 mililitrów krwi.

Należy podkreślić nieoceniony wkład i zaangażowanie w działalność Klubu Pana Wacława Romańskiego – Prezesa Klubu, który jest inicjatorem wielu przedsięwzięć promujących honorowe oddawanie krwi.