230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz obchody Dnia Strażaka

dodano: 10.05.2021

Tradycyjnie mszą św. w Bazylice Mniejszej w Grybowie w intencji Ojczyzny rozpoczęły się tegoroczne uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja, które ze względu na pandemię koronawirusa zostały ograniczone do minimum.

Przedstawiciele samorządu na czele z Wójtem Gminy Grybów Panem Jackiem Migaczem oraz Przewodniczącym Rady Panem Jackiem Ziębcem, po zakończeniu mszy podobnie jak w ubiegłym roku, bez przemarszu w asyście orkiestry, przemówień, występów artystycznych, parady sztandarów złożyli w ciszy i skupieniu pod pomnikiem ofiar wiązanki kwiatów, upamiętniające ich heroiczną walkę o wolną i suwerenną Ojczyznę.

4 maja podczas uroczystości związanych z obchodami Dnia Strażaka wszystkim Strażakom przedstawiciele samorządu życzyli przede wszystkim zdrowia, a także pomyślności zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Podkreślili, że ich praca to szlachetna misja darzona  przez Polaków najwyższym szacunkiem oraz zaufaniem społecznym. Nie sposób jednym słowem wyrazić wielkiego uznania dla tak odpowiedzialnej i ofiarnej służby, stanowiącej symbol ogromnego poświęcenia i niezwykłej odwagi, w obliczu heroicznej walki o życie ludzkie, zarówno podczas klęsk żywiołowych, katastrof, jak również wielu innych zagrożeń.

fot.M.Książkiewicz