110-lecie Istnienia OSP w Siołkowej

dodano: 26.07.2021

W dniu 24.07.2021r., odbyły się uroczystość związane z jubileuszem 110 rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Siołkowej oraz poświęceniem nowo zakupionego przed rokiem samochodu pożarniczego.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kaplicy na Zagórzu, której przewodniczył ks. prałat Ryszard Sorota, a kazanie wygłosił ks. Marcin Krępa – kapelan strażaków. Po mszy świętej wszyscy zaproszeni goście udali się do remizy by uczestniczyć w dalszych obchodach. Wszystkich przybyłych powitał prezes OSP Siołkowa Szczepan Radzik. Jubileusz rozpoczął się od poświęcenia samochodu, którego dokonali obecni na uroczystości kapłani.

Po poświęceniu nastąpiły odznaczenie dla druhów. Wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk i radny powiatowy Wiktor Obrzut uhonorowali zasłużonych druhów Złotymi i Srebrnymi Jabłkami Sądeckim oraz wręczyli dyplomy Starosty Nowosądeckiego.

Strażacy zostali także odznaczeni medalami, które wręczał im st. bryg. Paweł Motyka- zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i jednocześnie prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu. On też odebrał przysięgę na sztandar od najmłodszych druhów z Siołkowej i pasował ich na strażaków.

Doradca Prezydenta Andrzeja Dudy Piotr Serafin odczytał list gratulacyjny od prezydenta. Zastępca Wójta Pan Andrzej Poręba przekazał podziękowanie od Wójta Gminy Grybów - Pana Jacka Migacza.

Druhnom i druhom życzymy kolejnych jubileuszy.

fot. M. Książkiewicz