Aktualności

Grafika 1

103 Rocznica Odzyskania Niepodległości

dodano: 12.11.2021

11 listopada obchodziliśmy 103 Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Również Gmina Grybów z tej okazji zorganizowała uroczyste obchody, które w tym roku odbyły się we Florynce.

Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu wojskowym z I Wojny Światowej, gdzie Wójt Gminy Grybów – Jacek Migacz złożył kwiaty. Po złożeniu kwiatów uczestnicy obchodów udali się na Mszę Świętą do Kościoła parafialnego we Florynce. Na koniec odbyła się część artystyczna przygotowana przez Ruch Sercańskiej Młodzieży, Orkiestrę Dętą we Florynce oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej pod kierownictem Pani Joanny Witek oraz księdza Mariusza Wrzecińskiego. Ponadto odbyła się wieczornica w Domu Strażaka w Wawrzce połączona z wystawą „Historia Oręża Polskiego” ze zbiorów ks. Mariusza Wrzesińskiego. Uroczyste obchody uświetniła Orkiestra Dęta działająca przy OSP we Florynce pod batutą Pana Andrzeja Szafrańskiego.

Dziękujemy organizatorom: m.in. Filli GOK oraz Filli GBP we Florynce za przygotowanie oraz wszystkim uczestnikom za udział w obchodach.

Równocześnie Zastępca Wójta Gminy Grybów Andrzej Poręba reprezentował Gminę na obchodach z okazji Narodowego Święta Niepodległości organizowanego wspólnie wraz z Miastem Grybów. W imieniu Wójta Gminy złożył kwiaty pod pomnikiem w Parku Miejskim w Grybowie.

 

fot. M. Książkiewicz

Kalendarz wydarzeń

Szczepimy się
Korona Sądecka
EKOINTERWENCJA
Pomiar PM Gmina Grybów