Hala sportowo – widowiskowa w Ptaszkowej

Jesienią 2012 roku ruszyły prace ziemne przy budowie hali sportowo – widowiskowej w Ptaszkowej. Obiekt o powierzchni użytkowej 667 m2 powstał przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Ptaszkowej, Uroczystego otwarcia dokonano w 14 października 2014 r podczas obchodów jubileuszu 175 rocznicy powstania szkoły.

Jesienią 2012 roku ruszyły prace ziemne przy budowie hali sportowo – widowiskowej w Ptaszkowej. Obiekt o powierzchni użytkowej 667 m2 powstał przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Ptaszkowej.
 Potężna budowla oprócz hali sportowo – widowiskowej posiada też liczne zaplecza (przebieralnie, natryskownie, toalety), magazyny na sprzęt sportowy, pokój instruktora oraz salkę do gimnastyki  korekcyjnej. Budynek jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Inwestorem budowy była gmina Grybów, zaś wykonawcą Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „OLEXBUD”. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1 628 702, 95 zł.  Realizacja prac w ciągu dwóch lat  była  możliwa dzięki   dodatkowym  środkom z Unii Europejskiej w ramach  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz  dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

INowo powstały obiekt ma służyć nie tylko uczniom, ale również mieszkańcom Ptaszkowej i szerzej – całej gminy, gdyż celem przedsięwzięcia była poprawa infrastruktury społeczno – kulturalnej Gminy Grybów.

Uroczystość otwarcia i oddania do użytku hali odbyła się 14 października 2014 roku w Święto Edukacji Narodowej w 175 rocznię powstania szkoły. Symbolicznego przecięcia wstęgi którego dokonał między innymi Piotr Krok Wójt Gminy Grybów,  Grzegorz Baran - Wicekurator Oświaty w Krakowie oraz Dyrektor Zespołu Pani Beata Wajdzik.