Inwestycje sportowe na finiszu!

Gmina Grybów do końca października ukończy budowę kilku inwestycji sportowych. Po oddaniu do użytku we wrześniu sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Wawrzce na ukończeniu jest budowane Centrum Sportów Zimowych , kryte lodowisko oraz trzy boiska sportowe.

Gmina Grybów do końca października ukończy budowę kilku inwestycji sportowych. Po oddaniu do użytku we wrześniu sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Wawrzce na ukończeniu jest budowane Centrum Sportów Zimowych , kryte lodowisko oraz trzy boiska sportowe.

CENTRUM SPORTÓW ZIMOWYCH  i biegowych trasach narciarskich w Ptaszkowej

Wybudowane Centrum stanowić będzie bazę do rozwoju sportu wyczynowego w regionie małopolski jak i w skali kraju. Umożliwi całoroczne treningi na poziomie zawodniczym oraz uprawianie sportu nie tylko wyczynowego ale także amatorskiego i rekreacyjnego na najwyższym poziomie. W budynku zaplecza znajdują się niezbędne lokale takie jak: pokoje dla zawodników , sala konferencyjna z przyległym pomieszczeniem dla reporterów, szatnie dla zawodników z pomieszczeniami do przygotowania nart, sanitariaty, pokoje dla sędziów i obsługi technicznej, zaplecze gastronomiczne, siłownia. Centrum sportów zimowych w chwili obecnej to także 1600 m wyasfaltowanych i oświetlonych tras nartorolkowych. W okresie zimowym w przypadku braku śniegu trasy będą sztucznie śnieżone.                          

Inwestycja współfinansowana przez  Ministerstwo Sportu i Turystyki - Program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla Sportu.


 

KRYTE LODOWISKO w Białej Niżnej

Kryte lodowisko w Białej Niżnej to obiekt o charakterze wielofunkcyjnym. Dzięki zastosowaniu  nowoczesnej technologii przy budowie płyty możliwe będzie  całoroczne wykorzystanie  obiektu -  w okresie zimowym   jako sztucznego  lodowiska  natomiast w okresie letnim jako kortu tenisowego. Inwestycja współfinansowana przez  Ministerstwo Sportu i Turystyki - Program rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej.

 

BOISKA SPORTOWE

Budowane są również trzy boiska sportowe.
Głównym celem realizacji zadania jest zwiększenie dostępności do nowoczesnych i bezpiecznych boisk wielofunkcyjnych oraz popularyzacja sportu i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz lokalnej społeczności . Boiska przy szkołach w miejscowości Krużlowa Wyżna oraz Wyskitna wykonane zostaną jako wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni /trawa syntetyczna/ o minimalnych wymiarach pola gry boiska 20m × 40 m plus strefa bezpieczeństwa.  Boisko przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Ptaszkowej budowane jest jako boisko piłkarskie o wymiarach płyty boiska 62m x 30m /łącznie ze strefą bezpieczeństwa/ dodatkowo będzie ono oświetlone. Wszystkie boiska posiadać będą ogrodzenie oraz piłkochwyty na całym obwodzie . Wykonane zostaną także stojaki na rowery.
Inwestycja współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki - Program rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej 2016.  W chwili obecnej prowadzone są prace projektowe na wykonanie podobnych boisk przy szkołach w Kąclowej oraz Siołkowej.
 

GALERIA