Jubileuszowy Turniej FIRM

W dniu 12 września 2015 r w ramach obchodów Roku Jubileuszowego 650 lecia zorganizowano Jubileuszowy Turniej Firm w Piłce Nożnej.

Jeszcze trwamy w klimacie Centralnych obchodów Roku Jubileuszowego Wsi Binczarowa (23.08.2015r.), a Komitet Organizacyjny już postarał się o wykorzystanie Gminnego Centrum Sportowego w Binczarowej. Tutaj przy Szkole Podstawowej w szranki stanęło i zaszczyciło nas swoją obecnością 10 drużyn, które odpowiedziały na zaproszenie i wzięły udział w Jubileuszowym Turnieju Firm w Piłce Nożnej, który odbył się w sobotę 12 września 2015 r. Były to Firmy: D.H.U.- SEKUŁA, MAROGOBUD, ADMAX, AL.-PLAST RYTRO, DZIURNY – WYSOWA, ŻELBET – WAWRZKA, STANEX – Biała Niżna, MATJAN POLSKA, TADEX-POL, KROK BUD .

Każda Firma otrzymała Regulamin Turnieju celem zastosowania się do niego. Drużyny zostały podzielone na 3 grupy, mecze trwały po 15 minut każdy, grało po 4 zawodników + bramkarz z każdej drużyny. Turniej trwał kilka godzin. Była zacięta walka, było wiele radości, uśmiechu z wygranego meczu i smutku z przegranego. Świeciło słońce i padał deszcz, i znów zaświeciło słońce.  Nawet pogoda dostosowywała się do nastroju rozgrywek.

W miarę trwania rozgrywek odpadały kolejne drużyny. Ostatecznie zwyciężyła drużyna  TADEX-POL z Binczarowej i zajęła I miejsce. II miejsce zajęła drużyna z Firmy DZIURNY- WYSOWA, a na III miejscu uplasowała się drużyna z Firmy MATJAN-POLSKA z Binczarowej. Wręczono im puchary, medale i piłkę dodatkowo za I miejsce.

Nagrody wręczali: Przewodniczący Rady Gminy Jan Radzik, Ks. Jakub Bieszczad, sołtys wsi Marzena Szyszka, radny. Stanisław Laskosz i z GOK – Filia Binczarowa p. Anna Radzik.

Wszystkie drużyny dostały pamiątkowe medale i wznowioną serię książki pt. „Binczarowa” ufundowaną przez Marka Ogorzałka Ponadto prezesi każdej firmy otrzymali podziękowanie wygrawerowane na szkle za przyjęcie zaproszenia do udziału w Turnieju, przygotowanie drużyn i odpowiedni strój z logo danej firmy. Wszystkim Właścicielom Firm serdecznie dziękujemy.

Turniej rozpoczął się od występu zespołu młodzieżowego „Adonai”, który wykonał kilka piosenek przygotowanych specjalnie na tą okazję oraz wystąpiły nasze binczarowskie cheerleaderki przygotowane przez Panie ze szkoły podstawowej: Ewelinę Igielską-Młynarczyk i Annę Wojtanowską.

Turniej prowadził Adam Krok , a sędziowali: Janusz Kumorek i. Antoni Pazgan. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni.

Dziękujemy tez służbie medycznej pielęgniarkom: Annie Laskosz i Małgorzacie Radziak.

Zaszczycili nas też swoją obecnością: Piotr Krok Wójt Gminy Grybów, ks. Proboszcz Zdzisław Jewiarz,. Adam Skwarło – dyrektor szkoły, któremu dziękujemy za udostępnienie szkoły, sprzętu, obsługę pracownicza szkoły, która doprowadziła obiekt do porządku po zakończeniu rozgrywek, gdy firmy przeszły na posiłek  do Domu Kultury.

Podczas trwania rozgrywek wszyscy mogli skorzystać (za darmo) z kiełbaski, ciasta, kawy, herbaty, napojów czy waty cukrowej.

Ponadto dla dzieci była zjeżdżalnia i inne atrakcje. A kibiców było wielu. I był to sposobny czas na odnowione znajomości i sąsiedzkie rozmowy (po latach). I wspólnie spędzony czas i wspólna zabawa na 102. Gdy się to wspomina to serce rośnie bo to w naszej kochanej Binczarowej się dzieje.

Organizacją Turnieju zajęły się P. Marzena Szyszka sołtyska naszej wioski i P. Anna Radzik z GOK – Filia Binczarowa przy pomocy kulinarnej KGW.

Trzeba jednak podkreślić i głośno powiedzieć, że pomysłodawcami i zarazem sponsorami byli Grzegorz Sekuła z D.H.U. SEKUŁA i Andrzej Ogorzałek z MAROGOBUD.

Kochani bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniały pomysł bo „sport to zdrowie”, pokrycie kosztów i wydatków  z tym przedsięwzięciem związanych. Jesteście wspaniali.

Cele Turnieju to: popularyzacja piłki nożnej w kontekście obchodów Roku Jubileuszowego oraz integracja i zacieśnienie współpracy pomiędzy firmami, a nade wszystko dobra zabawa i wspólnie spędzony czas.

Pomysłodawcy zapewniają: „był to I Turniej Firm w Binczarowej, ale nie ostatni” czyli ciąg dalszy nastąpi. I tak trzymać!

 

GALERIA