Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej wspiera powiat nowosądecki w walce z koronawirusem

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej walczy z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie województwa małopolskiego. 6 żołnierzy oddelegowano do aktualizacji bazy danych dostępności łóżek covidowych w 2 szpitalach w powiecie nowosądeckim - Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Szpital im. dr. Józefa Dietla w Krynicy- Zdroju; 4 do współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w m. Nowy Sącz. Ponadto 18 żołnierzy współpracuje z Policją z terenu powiatu nowosądeckiego celem monitorowania kwarantanny.

Łącznie w 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy 42 żołnierzy z powiatu nowosądeckiego.