NOWY WÓZ STRAŻACKI DLA OSP W KRUŻLOWEJ WYŻNEJ

W dniu wczorajszym Jacek Migacz Wójt Gminy wspólnie z druhami jednostki OSP z Krużlowej Wyżnej miał zaszczyt odebrać z rąk Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika promesę na zakup wozu ratowniczo-gaśniczego.

Z budżetu Gminy na ten cel zarezerwowane zostało 200 tysięcy złotych, pozostała kwota będzie pochodzić z dofinansowania. Łączna wartość to ok. 760 tysięcy złotych. Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać środki na ten cel. Realizacja tego zadania, w oparciu o ofiarną i odpowiedzialną służbę strażaków, stanowi najlepszą inwestycję w bezpieczeństwo mieszkańców, w obliczu heroicznej walki o życie ludzkie - dodaje Wójt. W spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści m.in. Józefa Szczurek-Żelazko, Barbara Bartuś, Anna Paluch, Edward Siarka, Filip Kaczyński, a także Małopolski Komendant Wojewódzki PSP st.bryg. Piotr Filipek oraz Prezes Zarządu WFOŚiGW Kazimierz Koprowski.

fot. M.Książkiewicz