Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

3 marca 2020 roku w remizie OSP Biała Niżna odbyły się miejsko-gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Kilkudziesięciu uczniów z terenu naszej Gminy, podzielonych na trzy kategorie wiekowe, zmagało się z pytaniami z zakresu wiedzy pożarniczej i ochrony przeciwpożarowej.

Test sprawdzał m.in. znajomość sprzętu i armatury, taktyki działań gaśniczych, przepisów przeciwpożarowych. Organizatorem turnieju była Gmina Grybów  przy współudziale Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej. Nagrody dla najlepszych uczestników ufundował oraz wręczył Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz. Zwycięzcy I miejsca z każdej kategorii wiekowej awansowali do etapu powiatowego.

I grupa wiekowa
I miejsce – Ewelina Kita
II miejsce – Damian Siedlarz
III miejsce – Mateusz Kogut

II grupa wiekowa
I miejsce – Jan Michalik
II miejsce – Miłosz Poręba
III miejsce – Agnieszka Filip

III grupa wiekowa
I miejsce – Mateusz Śliwa
II miejsce – Natalia Smoła
III miejsce – Marek Motyka.

fot. M. Książkiewicz

FILMY