XVI Gminny Konkurs Piosenki Europejskiej

Dnia 19 lutego 2020 r. w Domu Kultury w Siołkowej odbył się XVI Gminny Konkurs Piosenki Europejskiej dla szkół podstawowych. Założeniem Konkursu jest upowszechnianie znajomości języków obcych wśród uczniów, propagowanie kultury krajów z danego obszaru językowego oraz pomnażanie i rozwijanie zainteresowań. Celem Konkursu jest stworzenie uczniom możliwości prezentacji swoich umiejętności językowych i artystycznych, a także wymiana doświadczeń.

W Konkursie wzięli udział uczniowie z 9 szkół podstawowych z terenu gminy Grybów.

Została powołana komisja oceniająca w składzie:

mgr Alicja Wąsowicz – przewodnicząca Jury – kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu
w Urzędzie Gminy w Grybowie

mgr Izabela Biskupska – muzyka i j. angielski – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej  w Mszalnicy, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie.

mgr Ewa Mól –  j. angielski – nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie

mgr Adriana Holender-Skrabska – j. niemiecki i j. angielski – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grybowie

Poziom Konkursu był bardzo wysoki. Zgodnie z Regulaminem uczniowie oceniani byli w 4 kategoriach: poprawność językowa, aranżacja i interpretacja wykonania, ogólny wyraz artystyczny oraz dobór repertuaru.

Komisja po burzliwych obradach wyłoniła następujących zwycięzców:

W kategorii klas I-III:

I m-ce Weronika Hickiewicz, “Do you want to build a snowman” (from Frozen), SP Siołkowa

II m-ce duet Emilia Wydra i Zuzanna Kachniarz, “Cups” ( “When I’m Gone”) Anna Kendrick, SP Cieniawa

III m-ce Emilia Mól,  „Stand by me” Ben. E. King, SP Wyskitna

W kategorii klas IV-VI:

I m-ce Magdalena Skarłosz, w piosence Clean Bandit “Rather be”, SP Krużlowa Wyżna

II m-ce duet Magdalena Dwojak i Julia Klocek,  “Blowin’ in the wind” Bob Dylan, SP Siołkowa

III m-ce duet Weronika Jasińska i Agnieszka Bochenek, “Say something” Christina Aguilera & A Great Big World, SP Cieniawa

W kategorii klas VII i VIII:

I m-ce duet Anna Święs i Oliwier Moskalewicz,  w piosence “Can’t take my eyes of you”, SP Biała Niżna

II m-ce Weronika Klocek,  “Stronger” Kelly Clarkson, SP Siołkowa

III m-ce Ewelina Oleksy, “A thousand miles” Vanessa Carlton, SP Binczarowa

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności laureatom serdecznie gratulujemy udanych występów!!!

Wójt Gminy Grybów – pan Jacek Migacz wspólnie z Komisją i Panią Dyrektor wręczył zwycięzcom tegorocznej edycji dyplomy i pamiątkowe medale, a pozostałym uczestnikom dyplomy za udział.

Wyrażamy serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom z terenu naszej gminy przygotowującym i uczestniczącym w Konkursie, jak również  pani Kierownik Oświaty i nauczycielom za przyjęcie zaproszenia do pracy w Jury Konkursu.