Nowy samochód dla grybowskich policjantów dofinansowany przez Gminę Grybów

W wigilię Bożego Narodzenia w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu odbyło się uroczyste poświęcenie oraz przekazanie nowo zakupionych radiowozów. Spośród trzech pojazdów zakupionych przy współfinansowaniu nowosądeckich samorządów, jeden marki Kia trafił do policjantów z Komisariatu Policji w Grybowie. Gmina Grybów przeznaczyła na jego zakup 20 tysięcy złotych.

Ogółem do nowosądeckich policjantów trafiło cztery nowe pojazdy, dwa oznakowane Kia Sportage z napędem 4x4 oraz nieoznakowane: Hyundai i30 i Toyota Land Cruiser. Ten ostatni w całości zakupiony z budżetu Policji, pozostałe zostały dofinansowane przez siedem gmin oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

W uroczystości przekazania dowodów rejestracyjnych oraz kluczyków w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu wziął udział Andrzej Poręba wicewójt Gminy Grybów. 

Komendant Miejski Policji insp. Jarosław Tokarczyk podziękował wszystkim samorządom za pomoc, tym bardziej, że bez środków z budżetów gmin czy starostwa ciężko byłoby wymienić mocno wysłużoną flotę. Komendant podkreślał, że nowe samochody policyjne, zwłaszcza te wyposażone w napęd 4x4 są niezwykle przydatne w naszym trudnym, górzystym terenie. 

Gmina Grybów przeznaczyła na pomoc policji w zakupie radiowozu 20 tys. złotych. Wartość pojazdu Kia Sportage z napędem 4x4 , który wesprze w realizacji zadań grybowskich funkcjonariuszy, to ponad 130 tysięcy złotych. Kluczyki do niego odebrał podinsp. Dariusz Kotala komendant Komisariatu w Grybowie oraz dzielnicowy st. sierż. Artur Rycek. 

Oprócz pieniądzy na zakup nowego samochodu, w ciągu roku, środki z budżetu gminy trafiają do Policji na dodatkowe patrole, paliwo oraz nagrody dla najlepszych policjantów. 

fot. M.Książkiewicz

GALERIA