Lodowisko w Białej Niżnej już czynne. CSZ zaprasza!

O godzinie 9 rano, w sobotę 30 listopada wystartowała pierwsza w tym sezonie zimowym 2019/2020 ślizgawka na lodowisku Centrum Sportów Zimowych w Białej Niżnej (gmina Grybów). Na pierwszych łyżwiarzy czekała słodka niespodzianka!

 Pierwszym wyczynom na ślizgawce przyglądali się Jacek Migacz wójt Gminy Grybów oraz Elwira Myśliwy, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grybowie.

- Już dzisiaj startuje lodowisko w Białej Niżnej, pracujemy codziennie od 9 do 21, łącznie z niedzielami oraz świętami - mówiła podczas inauguracji sezonu zimowego Elwira Myśliwy, dyrektor GOSiR w Grybowie. - Do dyspozycji oddajemy całe zaplecze czyli wypożyczalnię łyżew, kasków oraz praktycznych misiów ułatwiających naukę jazdy. Ponadto dla rodziców mamy specjalny kącik, gdzie można się ogrzać oraz napić ciepłego napoju nie tracąc kontaktu wzrokowego ze swoimi pociechami. 

Warto dodać, że lodowisko dysponuje ok. 200 parami łyżew, które cały czas są pod opieką pracowników technicznych dbających o odpowiednie naostrzenie łyżew.

- Sezon zimowy na lodowisku uważam za otwarty - dodał Jacek Migacz, wójt gminy Grybów. - Mimo, iż na zewnątrz panuje jeszcze ładna aura, mamy tutaj przygotowaną piękną taflę do jazdy na łyżwach. Serdecznie zapraszam nie tylko mieszkańców naszej gminy, dzieci, młodzież i rodziców, ale także osoby z ościennych gmin. Mamy naprawdę świetnie przygotowany obiekt, czynny codziennie. (...) Korzystając z okazji pragnę również zaprosić wszystkich amatorów jak i profesjonalistów w zakresie sportów zimowych a zwłaszcza narciarstwa biegowego na otwarcie sezonu zimowego w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej, który zaplanowany został na dzień 15 grudnia. Będzie z nami wtedy wyjątkowy gość, sportowiec wielkiej klasy - Sylwia Jaśkowiec brązowa medalistka mistrzostw świata z Falun, trzykrotna uczestniczka zimowych igrzysk olimpijskich, dwukrotna mistrzyni świata młodzieżowców, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski. Kilka dni później 22-23 grudnia, również w Ptaszkowej, odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski dla osób niepełnosprawnych w narciarstwie biegowym. Serdecznie zapraszam!

Lodowisko w Białej Niżnej znajduje się tuż przy drodze wojewódzkiej nr 981 (Zborowice - Krynica), do dyspozycji kierowców jest duży parking, a w niewielkiej odległości od obiektu znajduje się przystanek autobusowy. 

Więcej informacji nt. lodowiska znajdą Państwo na stronie: https://www.csz.gminagrybow.pl/pl/997/0/lodowisko.html#prettyPhoto

fot. M. Książkiewicz

FILMY

GALERIA