Dach remizy OSP Gródek już nie straszy!

Ponad 92 tysiące złotych kosztował remont na remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gródku. Wykonanie prac było możliwe dzięki dofinansowaniu z konkursu Małopolskie Remizy realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Zardzewiała blacha już nie straszy, a i sami druhowie nie martwią się, że dach będzie przeciekał zimą!

W drugiej połowie października br. wykonawca zakończył kompleksowy remont dachu strażnicy w Gródku. Szeroki zakres prac obejmował m.in. wykonanie więżby dachowej, podbitek dachowych, okuć kominów, rynien i rur spustowych, łacenie połaci dachowej, położenie membrany dachowej oraz pokrycie blachą trapezową.

Wartość całkowita tego zadania to 92 299,99 złotych. Środki na realizację tej inwestycji pochodziły z budżetu Gminy Grybów oraz dofinansowania w wysokości 41 698zł przyznanego w ramach konkursu Małopolskie Remizy ogłaszanego i realizowanego przez Województwo Małopolskie.

 - Gdy objąłem stanowisko wójta, strażacy ochotnicy z Gródka zwrócili się z prośbą o wykonanie remontu dachu ze względu na jego bardzo zły stan techniczny - mówi Jacek Migacz, wójt Gminy Grybów. - W momencie, pojawienia się naboru do konkursu Małopolskie Remizy, postanowiłem aplikować o środki finansowe właśnie na to zadanie. Decyzją zarządu Województwa Małopolskiego pieniądze zostały nam przyznane i mogliśmy rozpocząć prace. Udało się zrealizować generalny remont o szerokim zakresie prac. Oprócz wymiany pokrycia dachowego wykonany został system rynnowy, podbitki, okucia oraz zapory śniegowe.

fot. M.Książkiewicz

GALERIA