Podsumowano Ligę Gladiatora 2019 w kickboxingu

Podsumowano czwartą edycję Ligi Gladiatora w kickboxingu, którą zorganizował klub UKS Gladiator przy współpracy z Gminą Grybów. Podczas wszystkich edycji rywalizowało łącznie ponad 70 zawodników nie tylko tych najmłodszych, ale również seniorskich.

Nasza liga odbyła się w czterech edycjach - tłumaczy Amadeusz Kwiatkowski z klubu UKS Gladiator. - Głównym celem ligi było umożliwienie rywalizacji i integracji początkujących zawodników, ich przygotowanie sportowe i mentalne do rywalizacji sportowej na szczeblu regionalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Pondato chcieliśmy wyłonińć najlepszych zawodników, nagrodzając również osoby biorące akrtywny udział w wydarzeniach klubowych.

Liga przeznaczona była dla dzieci i młodzieży. Najmłodszy zawodnik, który wystartował miał tylko 5 lat, w lidze odbyły się również walki seniorskie. W sumie we wszystkich edycjach wzięło udział 76 zawodników. Oprócz zawodników Gladiatora na lidze gościli wojownicy z Feniksa Krzyżówka oraz Fighthouse Nowy Sącz.

- Liczba startujących dzieci pokazuje, że kickboxing to nie jest już sport niszowy - dodaje Kwiatkowski. - Cieszy również coraz lepszy poziom sportowy. Z każdą ligą, zawodnicy prezentowali lepsze walki co z pewnością zaowocuje w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski, na które wybieramy się z nasza młodzieżą. Prowadzony ranking wskazał trzy osoby, które zdobyły maksymalną ilość punktów i wygrały wszystkie swoje walki, są to: Karol Niewiadomski z Krużlowej, Andrzej Romanek z Białej Wyżnej, Beata Fyda z Krużlowej. Ponadto nagrodą specjalną od sędziego głównego Macieja Bajtla została uhonorowana Weronika Ogorzałek z Siołkowej. Dziękujemy serdecznie wszystkim zawodnikom i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję Ligi Gladiatora! Szczególnie dziękujemy Gminie Grybów i Wójtowi Panu Jackowi Migaczowi za znaczną pomoc finansową przy organizacji tego wydarzenia !

fot. UKS Gladiator