Podwójne złoto „Gladiatora” z Binczarowej w Słowenii

W sobotę, 2 listopada br. w słoweńskim Zagorje Ob Savi odbył się międzynarodowy turniej kickboxingu, na który zjechało ponad 400 zawodników z aż siedmiu krajów Europy. Wśród nich znaleźli się reprezentujący Gminę Grybów zawodnicy klubu UKS Gladiator z Binczarowej. Ich wyjazd na zawody był możliwy, dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez gminę.

– Dwie reprezentujące nasz klub zawodniczki, Julia Niewiadomska oraz Joanna Mucha wywalczyły złote medale – mówi Amadeusz Kwiatkowski, trener zawodniczek. – Julia walczyła w formule kicklight -55kg. Stoczyła dwie piękne walki, w tym pierwszą zakończoną przed czasem, przez przewagę techniczną. Walka finałowa również od początku toczyła się po naszej myśli a werdykt był już tylko formalnością. Asia walcząca w formule kicklight +60kg pierwszą walkę zakończyła przez RSC w pierwszej rundzie. Finał podobnie zakończył się przez niezdolność przeciwniczki do walki. Po wakacjach zaczęliśmy drugą część sezonu startowego, już niebawem kolejne walki.

– Utrzymanie tak wysokiego poziomu sportowego jest możliwe dzięki regularnym startom naszych zawodników jak zawodniczek w zawodach wysokiej rangi – dodaje Kwiatkowski. – Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Gminy Grybów na czele z Wójtem Jackiem Migaczem za pomoc finansową w wyjeździe na Puchar Europy w Słowenii.