SNOW Expo 2019 z udziałem CSZ Ptaszkowa (TV)

Gmina Grybów a dokładniej Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej prezentowało swoją ofertę na jednym ze stoisk SNOW EXPO 2019 - targów dedykowanych miłośnikom zimowych szaleństw. Wystawa najlepszych marek, testy nart, spotkania ze sportowcami oraz prezentacje ośrodków sportowych i rekreacyjnych miały miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie, w weekend 26-27 października.

Była to już czwarta edycja targów „SNOW EXPO – nie tylko dla narciarzy” odbywających się na obiekcie PGE Narodowy w Warszawie. Jak chwalą się organizatorzy: jest to jedyne w Polsce wydarzenie dedykowane wyłącznie osobom kochającym narty, snowboard, skitour lub freeride oraz outdoor i wspinaczkę. W sposób symboliczny to właśnie te targi inaugurują sezon zimowy.

- Po raz kolejny jesteśmy na targach zimowych Snow Expo z naszą ofertą zimową - mówi Elwira Myśliwy dyrektor Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. - Szczegółowo prezentujemy ofertę na ferię dla grup zorganizowanych, dla szkół oraz rodzin. Oferujemy pobyty weekendowe, jak i dłuższe. W sposób szczególny promujemy nasz pakiet sylwestrowy czyli pobyt czterodniowy, podczas którego goście będą mogli skorzystać z najciekawszych atrakcji ośrodka CSZ w Ptaszkowej. Będą to m.in. treningi na nartach biegowych pod okiem instruktura, przejażdzki skuterem, seanse w saunie, ćwiczenia na siłowni oraz przede wszystkim wieczór sylwestrowy z licznymi niespodziankami. 

- Podczas targów każdy mógł znaleźć coś dla siebie, były prezentacje stoków narciarskich,  sprzętu, kurorty sportowe oraz bogata oferta dotycząca biegów narciarskich, jak chociażby ośrodka z Ptaszkowej czy szkoły mistrzostwa sportowego z Zakopanego - dodaje Sylwia Jaśkowiec, biegaczka narciarska, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, brązowa medalistka Mistrzostw Świata z Falun. - To są piękne miejsca, które sprzyjają białemu szaleństwu na nartach biegowych. Myślę, że Snow Expo ma bardzo szeroki oddźwięk i jest potrzebne, aby dotrzeć z biegami narciarskimi do szerokiego grona odbiorców. Ponadto, dobrze się spotkać w większym gronie, aby powymieniać się informacjami i doświadczeniami.

- Jako gmina Grybów, Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej promujemy się na stadionie narodowym w Warszawie - powiedział Jacek Migacz Wójt Gminy Grybów. -  Prezentujemy swoje walory nie tylko zimowe ale także całoroczne, z których turyści mogą korzystać. Staramy się zainteresować nartami biegowymi, a o dobrą promocję tej dziedziny sportów zimowych dbała wspólnie z nami Sylwia Jaśkowiec, wielokrotna mistrzyni w narciarstwie biegowym. Padło z jej ust wiele ciepłych słów o naszym ośrodku, również podpowiedzi jak zachęcić do odwiedzin naszego regionu. Możemy być zadowoleni, ponieważ stoisko Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej cieszyło się dużym zainteresowaniem, wiele osób pytało, gdzie znajduje się tak malowniczo położony ośrodek. Rozdaliśmy wiele przewodików po Ziemi Grybowskiej, tak więc każda miejscowość naszej gminy miała tutaj swoją odpowiednią promocję. 

FILMY

GALERIA