Wójt Jacek Migacz: "Ten samochód to bezpieczeństwo nie tylko Ptaszkowej ale całej Gminy Grybów"

W piątek, 25 października br. w Urzędzie Gminy Grybów odbyło się przekazanie fabrycznie nowego, lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego typu PICK UP dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ptaszkowej zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Umowę w imieniu gminy Grybów podpisał wójt Jacek Migacz, jednostkę OSP Ptaszkowa reprezentowali druhowie Leszek Janusz, Marian Michalik, Czesław Hajduga oraz Daniel Skrzypiec.

 Otrzymane z Funduszu Sprawiedliwości środki finansowe pozwoliły na zakup Toyoty Hilux DLX (rocznik 2019) zabudowanej na nadwoziu typu Pick Up z podwójną kabiną. Samochód wyposażony jest w napęd 4x4 i może nim podróżować 5 osób. Posiada silnik o mocy 150KM i pojemności 2,4 litra. 

- Samochód, który trafił do jednostki OSP z Ptaszkowej, zastąpi wysłużony już pojazd marki KIA - mówi Jacek Migacz, wójt gminy Grybów. - Przekazywana Toyota wyposażona jest w napęd 4x4, ponadto posiada bardzo dobre parametry do tego by poruszać się w trudnym terenie a tego w naszej Gminie Grybów nie brakuje. W bieżącym roku mieliśmy kilka akcji związanych z poszukiwaniem osób. Strażacy musieli prowadzić je w lesie i jego obrzeżach. To wymaga odpowiedniego sprzętu. Dzisiaj, z satysfakcją mogę powiedzieć, że ten sprzęt już jest. Umowę przekazania podpisujemy z jednostką OSP Ptaszkowa, zapewniam jednak, że będzie on służył zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Koszt zakupu samochodu to 158 824,00 zł w tym dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości wynosiło 150 000,00zł. Pozostały sprzęt dla wszystkich jednostek z terenu Gminy Grybów będzie przekazany do końca tego roku. W ramach Funduszu Sprawiedliwości do szesnastu jednostek OSP z terenu gminy Grybów zakupionych zostanie m.in.: 16 defibrylatorów (dla każdej jednostki po jednym), torby medyczne z pełnym wyposażeniem, aparaty ochrony górnych dróg oddechowych z całym oprzyrządowaniem, zestawy hydrauliczne, systemy selektywnego wywoływania, kamery termowizyjne, wentylatory oddymiające.

Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

oprac. (MAKS)

fot. M.Książkiewicz

GALERIA