Dzień Nauczyciela z nagrodami dla najlepszych dyrektorów i nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony 14 października, stał się okazją do nagrodzenia oraz wyróżnienia najlepszych nauczycieli z terenu gminy Grybów. Okolicznościowe spotkanie z udziałem wójta Gminy Grybów Jacka Migacza, zastępcy wójta Andrzeja Poręby, przewodniczącego Rady Gminy Grybów Jacka Ziębca oraz Alicji Wąsowicz kierownik referatu Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Gminy Grybów odbyło się w ubiegłym tygodniu w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej

- Dzisiejsze spotkanie to uhonorowanie nie tylko najlepszych dyrektorów, ale także nauczycieli z terenu naszej gminy - mówi Jacek Migacz, wójt gminy Grybów. - Jest to też wyraz wdzięczności za ich ciężką i rzetelną pracę. Wyróżniamy nauczycieli, którzy swoją pracą udowodnili, że ta nagroda się im należy, a są to chociażby prowadzone przez nich zajęcia dodatkowe czy opieka nad laureatami konkursów przedmiotowych, sportowych i artystycznych. Chciałbym by była to motywacja do dalszej pracy, a zwłaszcza traktowania zawodu nauczyciela jako misji.

- Korzystając z okazji pragnę podziękować wszystkim nauczycielom, nie tylko tym wyróżnionym, za trud, który wkładają w to, aby oświata w naszej gminie stała na jak najwyższym poziomie, a szkoła była drugim domem dla dzieci. Wszyscy musimy pamiętać, że nauczyciel, dyrektor jak i Urząd Gminy to jedna drużyna, której celem jest jak najlepsze wychowanie, w dobrym duchu i z szeroką wiedzą - dodał wójt.

oprac. (MAKS)