Orkiestra OSP Florynka z dofinansowaniem Zarządu Województwa Małopolskiego

Orkiestra Dęta działająca przy OSP Florynka otrzymała wsparcie w wysokości 10000 złotych od Zarządu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu Małopolskie Orkiestry Dęte 2019. Uroczystość wręczenia promes odbyła się początkiem października w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie.

Czek w wysokości 10 tysięcy złotych z rąk Członka Zarządu Województwa Małopolskiego Anny Pieczarki, wicemarszałka Łukasza Smółki oraz radnych Województwa Małopolskiego odebrał wójt Gminy Grybów Jacek Migacz oraz kapelmistrz orkiestry z Florynki Andrzej Szafrański. Pozyskane środki finansowe pozwolą na zakup dwóch instrumentów oraz mundurków.

Warto dodać, że Orkiestra Dęta OSP Florynka uzyskała w tym roku tytuł najlepszej orkiestry podczas IV Powiatowego Przeglądu Orkiestr OSP. Orkiestra uświetnia wiele wydarzeń gminnych oraz miejskich, a koncertując poza granicami powiatu promuje Gminę Grybów.

(MAKS)

fot. M.Książkiewicz