Ptaszkowa wyłoniła Mistrzów Polski w nartorolkach

Przez dwa dni, 5-6 października 2019 roku, najlepsi zawodnicy z całej Polski rywalizowali w Ptaszkowej (gmina Grybów) podczas Mistrzostw Polski w nartorolkach. Pierwszego dnia zmagań uczestnicy walczyli w biegu pod górę, z Grybowa do Ptaszkowej, drogą powiatową na dystansie 5 km. Drugiego dnia - w sprincie, na trasach nartorolko-strady przy Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.

- Jest to dla nas niesamowity zaszczyt, że na terenie naszej Gminy Grybów a dokładniej w Ptaszkowej mogą odbywać się Mistrzostwa Polski, wydarzenie sportowe o tak wysokiej randze - powiedział Jacek Migacz, wójt Gminy Grybów. - Pomimo niekorzystnej aury, panuje tutaj bardzo przyjemna sportowa atmosfera. Kibice mogli podziwiać zaciętą walkę i piękne widoki. Osobiście gratuluję wszystkim nagrodzonym, a szczególne podziękowania składam na ręce pana Wojciecha Gawora, który jest dyrektorem tych zawodów. Dziękuje także panu Czesławowi, który jest komentatorem i podgrzewa odpowiednio atmosferę. Weekendową rywalizacją w Mistrzostwach Polski, zawodnicy zakończyli letni sezon. My jako Gmina, jako Centrum Sportów Zimowych zapraszamy już dzisiaj do odwiedzin w sezonie zimowym. Czekamy na odpowiednie warunki klimatyczne aby rozpocząć naśnieżanie.

- W jednym i drugim dniu zawodów wystartowało około stu zawodników - dodaje Wojciech Gawor, dyrektor zawodów. - W wydarzeniu nie wzięli co prawda udziału najlepsi zawodnicy, którzy przebywają na zgrupowaniu ale grupa krajowa godnie ich reprezentowała w Ptaszkowej. Korzystając z okazji pragnę podziękować tutejszemu samorządowi na czele z panem wójtem oraz jego zastępcą, za możliwość przeprowadzenia mistrzostwa właśnie tutaj, w Ptaszkowej. Dziękujemy służbom mundurowym, straży pożarnej oraz policji za pomoc w zabezpieczniu tras. Atmosfera jest tutaj wspaniała a to powoduje, że bardzo chętnie wracamy do Was. Zaletą jest także infrastruktura, którą chwalą sobie wszyscy zawodnicy.

Tytuły Mistrzostw Polski na nartorolkach 2019 w konkurencji sprint indywidualny stylem dowolnym zdobyli:
OPEN Kobiet - Kamila Boczkowska - MKS Karkonosze Jelenia Góra
SENIOR - Maciej Staręga - UKS Rawa Siedlce