Dbamy o bezpieczeństwo strażaków. 22 komplety ubrań specjalnych trafiło do ochotników z Gminy Grybów

Kompletne zestawy ubrań ochronnych do prowadzenia działań bojowych otrzymało dziewięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z terenu Gminy Grybów. W skład każdego z 22 zestawów wchodziło: ubranie ochronne specjalne ARAMIX, hełm strażacki Calisia Vulcan, buty specjalne strażackie HERKULES, rękawice strażackie oraz kominiarki strażackie. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu: Bezpieczna Małopolska 2019.

We wtorek, 8 października br. w gabinecie wójta Gminy Grybów Jacka Migacza odbyło się przekazanie zestawów ubrań ochronnych dla druhów OSP z terenu gminy.

- Dużo mówi się o bezpieczeństwie mieszkańców, nie możemy jednak zapomnieć o bezpieczeństwie samych strażaków podczas wszelkich akcji - powiedział wójt Jacek Migacz. - To właśnie druhowie są narażeni na różne niebezpieczeństwa podczas niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Stąd, nie było żadnych wątpliwości, aby zrealizować zakup kompletnych ubrań ochronnych. Ubrania te spełniają obowiązujące normy oraz posiadają wymagane certyfikaty. Mam nadzieję, że będą dobrze służyć naszym strażakom ochotnikom. Trzeba pamiętać, że na ich bezpieczny powrót z akcji czekają całe rodziny.

Wykaz jednostek, które zostały doposażone w komplety ubrań specjalnych:
Biała Niżna - 2 kpl
Binczarowa - 1 kpl
Chodorowa - 4 kpl
Cieniawa - 3 kpl
Florynka - 1 kpl
Polna - 2 kpl
Stara Wieś - 1 kpl
Wawrzka - 6 kpl
Wyskitna 1 kpl

Ogółem zakupiono 22 komplety. Zakup zrealizowano w ramach konkursu "Bezpieczna Małopolska 2019" Wartość zakupu 72.174,43 zł. w tym ze środków Województwa Małopolskiego 27.984,00 zł.