Druhowie z Ptaszkowej zajęli drugie miejsce w konkursie na Najlepszą Jednostkę OSP w woj. Małopolskim

6 października w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbyła się Małopolska Gala Strażacka podczas której m.in. ogłoszono rozstrzygnięcia konkursów organizowanych przez Samorząd Województwa Małopolskiego i Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. małopolskiego w tym - na Najlepszą Jednostkę OSP.

Konkurs  ten obejmował ocenę  działalności jednostek w czterech tematach:
- osiągnięcia inwestycyjne w zakresie przygotowania OSP do pełnienia służby
- współpraca z mieszkańcami, sołectwem oraz samorządem gminnym
- zaangażowanie w działalność w zakresie inicjatyw lokalnych w tym kultury  strażackiej i popularyzacji służby w OSP
- aktywność OSP podczas imprez regionalnych, proekologicznych i popularyzacja terenu na którym działa OSP.

Do finału w tej kategorii komisja wojewódzka zakwalifikowała 7 jednostek spośród wytypowanych przez poszczególne Komisje Konkursowe ZOSP RP.

Wyniki końcowe w kategorii "Najlepsza Jednostka OSP 2019"
- Miejsce I OSP Kłaj
- Miejsce II OSP Ptaszkowa