Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze walczyły w Miejsko-Gminnych Zawodach Pożarniczych

Piętnaście Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy i miasta Grybowa wzięło udział w niedzielnych Miejsko-Gminnych Zawodach Pożarniczych OSP według regulaminu CTiF. Gościnnie do rywalizacji dołączyły cztery drużyny z gmin sąsiednich: Krynicy oraz Łabowej.

Otwarcia zawodów dokonali: wójt Gminy Grybów Jacek Migacz, senator RP Stanisław Kogut, prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Grybowie a zarazem burmistrz miasta Grybowa Paweł Fyda, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka, Komendant Miejsko-Gminny st. kpt. Piotr Wysowski oraz członkowie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Grybowie.

Tuż po otwarciu nastąpiło losowanie numerów startowych oraz start rywalizacji. Uczestnicy zawodów mieli do wykonania trzy konkurencje: musztrę, bieg sztafetowy oraz ćwiczenie bojowe.

- Jestem dumny, że mamy tak wielu młodych ludzi angażujących się w działalność jednostek OSP - mówił podczas zawodów Jacek Migacz, wójt Gminy Grybów. - Jeszcze rok temu, zawodom przyglądałem się jako mieszkaniec i radny gminy Grybów. Dzisiaj jako gospodarz czuję ogromną satysfakcję, że mogę kierować gminą, w której mieszkają ludzie z pasją, pasją ratowania, niesienia pomocy. Widząc tak zdolnych członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, jestem spokojny o przyszłość jednostek OSP na terenie gminy, a co za tym idzie, mogę być spokojny w zakresie bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

Zwyciezcami zawodów zostały drużyny
w kategorii dziewczyn: