Dożynki Gminne w Wawrzce 2019

W minioną niedzielę, tj. 25 sierpnia br. w Wawrzce na placu przed budynkiem Szkoły Podstawowej odbyły się Dożynki Gminne. Wydarzenie dedykowane rolnikom rozpoczęło się Mszą Święta. Podczas prezentacji wieńców dożynkowych, Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz oraz Poseł na Sejm RP Jan Duda odznaczyli osoby zasłużone dla rolnictwa.

Gminne Święto Plonów w Wawrzce odbywało się po raz pierwszy w historii tej miejscowości. Na plac przy Szkole Podstawowej w Wawrzce dotarło jedenaście grup dożynkowych, które przeszły w korowodzie spod budynku OSP Wawrzka. Część obrzędową poprzedziła Msza Święta dziękczynna, której przewodniczył ks. Mariusz Tomaka. Tuż po błogosławieństwie rozpoczęła się prezentacja grup dożynkowych z: Cieniawy, Florynki, Gródka, Krużlowej, Polnej, Wawrzki, Siołkowej, Starej Wsi oraz z zespołów regionalnych: „Pogórzańskie Dzieci” z Kąclowej i „Echo Jaworza” z Ptaszkowej. W starannie przygotowanych występach nie zabrakło akcentów ludowych, jak i patriotycznych. Między kolejnymi prezentacjami swoimi wypiekami przybyłych gości oraz mieszkańców częstowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Dożynki swoją obecnością zaszczycili m.in. posłowie: Barbara Bartuś oraz Jan Duda, senator Stanisław Kogut, wicestarosta Antoni Koszyk, przedstawiciele służb mundurowych, księża, radny powiatu nowosądeckiego Wiktor Obrzut, Radni Gminy Grybów na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Jackiem Ziębcem oraz sołtysi. Z zaproszenia wójta skorzystali także licznie mieszkańcy Gminy Grybów oraz okolic.

Organizatorami dożynek w Wawrzce był Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Wawrzce, Sołectwo Wawrzka, OSP Wawrzka oraz Szkoła Podstawowa w Wawrzce. Rolę gospodarza pełnił Jacek Migacz Wójt Gminy Grybów.

Dożynki Gminne zakończyły animacje dla dzieci oraz zabawa taneczna przy budynku miejscowej OSP.