CSZ Ptaszkowa startem i metą dla Grybowskiego Rajdu Rowerowego

W minioną niedzielę, 14 lipca br. odbył się Grybowski Rajd Rowerowy, którego start i meta były zlokalizowane na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Wydarzenie, w którym udział wzięło ponad stu uczestników, nie tylko z samej gminy Grybów ale także miasta Grybowa, Gorlic, Biecza, Jasła czy Nowego Sącza, mogło się odbyć dzięki, wsparciu finansowemu Gminy Grybów oraz technicznemu, pracowników Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grybowie.

Organizatorzy przygotowali na uczestników trzy trasy o zróżniocowanym stopniu trudności, dzięki temu na starcie pojawili się zarówno dorośli, młodzież i dzieci. Niektórzy do Ptaszkowej przybyli całymi rodzinami, najmłodsi podróżowali w fotelikach na rowerach swych rodziców. Wszyscy obowiązkowo w kaskach.

Pierwsza, Trasa A (rekreacyjna) prowadziła wokół najwyższego pasma gór grybowskich czyli Jaworza (882 m n.p.m.) i liczyła 15 km. Na trasę tą wyruszyło najwięcej dzieci oraz rodziny. Druga trasa (średnia) była już trudniejsza, uczestnicy, którzy ją wybrali mieli do pokonania około 40 kilometrów. Podobnie jak w przypadku Trasy A, rowerzyści przejechali wschodnim stokiem góry Jaworze w kierunku przełęczy Bacówka, która znajduje się pomiędzy Binczarową a Boguszą. Następnie zjechali w stronę Królowej Górnej skąd "wspięli się" przez Bartyszowiec na Czarną Kępice. Stąd jeszcze zjazd do Kamionki Wielkiej, góra Świętego Krzyża i łąkami do Ptaszkowej. Trasa C czyli zaawansowana liczyła blisko 70km i przez większość jadących nią rowerzystów została okrzyknięta "Grybowskim wyrypem".  Uczestnicy, którzy wybrali tą trasę musieli mieć naprawdę niezłą kondycję ponieważ suma wszystkich podjazdów to aż 1354m. Najwyższy punkt tej trasy znajdował się na wysokości 757 metrów n.p.m.

Na wszystkich, którzy dotarli na metę przy Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej czekali Krzysztof Osmoła radny Gminy Grybów a zarazem Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Gminy Grybów oraz Renata Żarnowska, kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji pod które podlega Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.

Ostatnim punktem programu Grybowskiego Rajdu Rowerowego było wspólne grillowanie oraz integracja na terenie rekreacyjnym ośrodka w Ptaszkowej.

fot. M.Książkiewicz